AUDAustralský dolar €Euro PLNPolský złoty £Libra šterlinků R$Brazilský real CADKanadský dolar TRYNová turecká lira CZKČeská koruna BGNBulharský lev LTLLitevský litas US$Americký dolar
Čeština Deutsch English (UK) English (US) Polski Slovenčina
Book & Travel


  • Čeština
  • CZK Česká koruna
  • Praha ubytování
  • Praha hotely
  • Praha apartmany
  • Praha Penziony
  • Praha Hostely
hledej
Cena za osobu / noc
typ
Standard
Lokace
Služby / Vybavení
ukaž více
Městské části
ukaž více
Části města
ukaž více
Zajímavá místa
t:top-most-cities
  • Praha699
Městské části
  • Praha 1249
  • Praha 293
  • Praha 565
  • Praha 453
  • Praha 346
  • Praha 638
  • Praha 838
  • Praha 1023
  • Praha 919
  • Praha 717
  • Praha 148
  • Praha 175
  • Praha 114
  • Praha 154
  • Praha 133
  • Čakovice3
  • Březiněves2
  • Dolní Počernice2
  • Praha 202
  • Praha 222
Části města
  • Nové Město140
  • Staré Město98
  • Žižkov42
  • Malá Strana41
  • Smíchov38
  • Vinohrady38
  • Nusle24
  • Hradčany21
  • Karlín19
  • Holešovice15
  • Libeň11
  • Dejvice10
  • Jinonice10
  • Břevnov9
  • Strašnice9
  • Vysočany9
  • Krč8
  • Michle8
  • Braník7
  • Chodov7

Ubytování blízko Petřínská rozhledna Praha 1

  • Ubytování

  • Petřínská rozhledna

Seřazeno podle

  • Popularity
  • Ceny
  • Tabulka
  • Seznam
Hotel Oáza Praha - Pokoj pro 1 osobu, Pokoj pro 3 osoby

Hotel Oáza

Praha mimo centrum → Krč, Praha 4 • 5,3 km od Petřínská rozhledna

Hotel OÁZA se nachází nedaleko centra Prahy, v klidné vilové čtvrti, 5 stanic metra od Václavského náměstí. Metro je do 5 min. chůze od hotelu.

Velkou výhodou je vlastní parkoviště pro osobní automobily i autobusy. V centru Prahy se totiž velmi obtížně parkuje. Hotel je součástí sportovního areálu s tenisovými kurty a sportovní halou, v areálu je také kosmetický salón, fitness a restaurace.

Ubytování je možné ve 27 jednolůžkových až třílůžkových pokojích, wifi připojení je zdarma.  Každý pokoj má svůj vlastní balkon.

Osobní přístup k našim hostům je samozřejmostí.

Výhody – nedaleko centra, vlastní parkoviště, klidné- tiché prostředí,  5 min. od metra, prostě oáza klidu

více info
Rezervovat Detail
Dolce Villa Hotel Praha

Dolce Villa Hotel

Praha mimo centrum → Nebušice, Nebušice • 5,4 km od Petřínská rozhledna

Hotel Dolce Villa se nachází v klidné části Prahy, 4,5 km od letiště Praha - Ruzyně. Historické centrum je vzdálené 7 km, Pražský hrad 5 km. Hotel nabízí kuřácké i nekuřácké 2-lůžkové pokoje a apartmány. Součástí Hotelu Dolce Villa je nonstop otevřená recepce, restaurace, kongresové centrum, wellness a bowling. Parkování automobilu je možné v podzemní garáži nebo nadzemním parkovišti. Všechny pokoje mají k dispozici internet.

více info
Rezervovat Detail
Villa St.Tropéz Praha

Villa St.Tropéz

Praha mimo centrum → Ruzyně, Praha 6 • 5,4 km od Petřínská rozhledna

Čtyřhvězdičkový hotel Villa St. Tropez nabízí atmosféru  klidné vilové části Prahy 6 - Ruzyně ve stylu známého francouzského letoviska. Projděte se po dřevěném molu a sestupte do bylinkové zahrady, užijte si pohodu a odpoutejte se od denních starostí, to vše s výhledem na letohrádek Hvězda. Součástí hotelového areálu je velká zahradní restaurace na ploše téměř 1000 m2 spojená s barem a vnitřní oplocené parkoviště pro restaurant s kapacitou 15 osobních vozů.

více info
Rezervovat Detail
HOTEL ČECHIE Praha

HOTEL ČECHIE

Praha blízko centra → Karlín, Praha 8 • 5,4 km od Petřínská rozhledna

Hotel Čechie Praha, je čtyřhvězdičkový hotel v Praze, který se nachází v Praze 8. Je to jediný hotel, kde se můžete naučit hrát golf, zahrát si tenis, squash, bowling nebo relaxovat v sauně, uspořádat korporátní akci nebo se jednoduše stavit na šálek kávy s přáteli nebo obchodními partnery. Hotel nabízí ubytování v Praze v pokojích a apartmánech kategorie standard a superior.

 

více info
Rezervovat Detail
Hotel Barcelo Praha

Hotel Barcelo

Praha mimo centrum → Nusle, Praha 4 • 5,5 km od Petřínská rozhledna

Barceló Hotel Praha, z kategorie čtyřhvězdičkových hotelu v Praze, je situován v klidné části Prahy 4 , jen 15 minut městskou hromadnou dopravou od historického centra Prahy.  V širším okolí hotelu se nachází Kongresové centrum Praha, pražské BB Centrum a velká obchodní centra (Chodov, Pankrác a Budějovická).

 

více info
Rezervovat Detail
Hotel MONICA Praha

Hotel MONICA

Praha mimo centrum → Braník, Praha 4 • 5,5 km od Petřínská rozhledna

Hotel Monica z kategorie tříhvězdičkové hotely v Praze, je postaven na krásném místě s jedinečným výhledem na Prahu. Hotel Monica nabízí svým hostům pohodlí a komfort v moderně zařízeném prostoru, který je sladěn do příjemných hřejivých odstínů. Chcete-li, posaďte u krbu v hotelové restauraci nebo ochutnejte plzeňské pivo u hotelového baru.

více info
Rezervovat Detail
Hotel U Divadla Praha

Hotel U Divadla

Praha mimo centrum → Braník, Praha 4 • 5,5 km od Petřínská rozhledna

Hotel U Divadla Praha, z kategorie čtyřhvězdičkové hotely v Praze, se nachází nedaleko Vyšehradu, s velmi dobrou dopravní dostupností do historického i obchodního centra Prahy. Tento kvalitní secesní hotel s osobní atmosférou má k dispozici celodenní stylovou restauraci, kavárnu s venkovní terasou a vinárnu.

 

více info
Rezervovat Detail
Hotel Olympik **** Praha - Pokoj pro 2 osoby

Hotel Olympik ****

Praha blízko centra → Karlín, Praha 8 • 5,5 km od Petřínská rozhledna

Hotel Olympik Praha, z kategorie čtyřhvězdičkové hotely, se nachází na trase metra B, pouhých 10 minut od historického centra města. Hotel Olympik nabízí ubytování v Praze v 315 pokojích.

 

více info
Rezervovat Detail
Dorint Hotel Don Giovanni Prague Praha

Dorint Hotel Don Giovanni Prague

Centrum Prahy → Žižkov, Praha 3 • 5,5 km od Petřínská rozhledna

Dorint Don Giovanni hotel Praha, je čtyřhvězdičkový hotel v Praze. ze kterého vyzařuje šarm fantastických starých časů zcela moderním způsobem. Dorint Don Giovanni hotel Praha byl pojmenován podle slavné Mozartovy opery, která byla poprvé uvedena v Praze roku 1787, připodobňuje hotelovou halu k velkému divadlu, zatímco střední část hotelu jako skleněná socha připomíná zlomené srdce, tak jako za sebou zlomená srdce zanechával legendární milovník Don Giovanni. 

více info
Rezervovat Detail
Pension Paldus Praha

Pension Paldus

Praha mimo centrum → Ruzyně, Praha 6 • 5,5 km od Petřínská rozhledna

Penzion Paldus je nově otevřený pension v Praze, který nabízí návštěvníkům Prahy klidné ubytování v Praze 6 - Ruzyně, u mezinárodního letiště Praha Ruzyně. Doprava na letiště, internet a parkování zdarma.Všechny pokoje penzionu mají: TV + satelit, trezor, vlastní sociální zařízení (sprcha, WC). 3 pokoje mají balkón, všechny pokoje jsou nekuřácké. Parkování ZDARMA v areálu, Wi-Fi připojení na internet ZDARMA.

více info
Rezervovat Detail
Hotel Wertheim Praha

Hotel Wertheim

Praha mimo centrum → Řepy, Praha 17 • 5,6 km od Petřínská rozhledna

Hotel Wertheim Praha, je tříhvězdičkový hotel v Praze, který se nachází na Praze 6 Bílé Hoře. Ve vilové čtvrti na západní straně Prahy v blízkosti silničních tahů Karlovy Vary - Bayreuth, Plzeň - Nürnberg. 300 m od tramvajové zastávky (zastávka Bílá Hora). 

více info
Rezervovat Detail
KAMERA Apartments Praha

KAMERA Apartments

Praha mimo centrum → Hlubočepy, Praha 5 • 5,6 km od Petřínská rozhledna
Kamera Apartments je příjemný penzion v progresivně se rozvíjející části Prahy s výbornou dopravní dostupností centra města.
více info
Rezervovat Detail
Začátek 46 / 59 Konec

Petřínská rozhledna

Petřínská rozhlednaPetřínská rozhledna

Petřínská rozhledna je s výškou přes 65,5 metrů jedna z nejznámějších dominant Prahy. Její základna se nachází v nadmořské výšce 324 m n.m. v zahradě U rozhledny na temeni kopce Petřín na Malé Straně v městské části Praha 1.

Historie

V r. 1889 byli členové Klubu českých turistů na světové výstavě v Paříži, kde se tak nadchli pohledem na slavnou Eiffelovu věž, že se rozhodli vytvořit podobnou dominantu nad městem v Praze. Založili Družstvo pro výstavbu Petřínské rozhledny, dali do něj první peníze a od magistrátu získali pozemek. Pro pětkrát menší napodobeninu Eiffelovy věže byl vybrán vrch Petřín v nadmořské výšce 318 m. V r. 1890 byla provedena projektová příprava a zajištěny potřebné prostředky. Stavba byla zahájena v březnu 1891 podle návrhu arch. Vratislava Pasovského, autory konstrukce byli Ing. František Prášil a Ing. Julius Souček z Českomoravské strojírny.

Rozhledna byla vystavěna pro Zemskou jubilejní výstavu v roce 1891 na podnět zakladatelů Klubu českých turistů Dr.Viléma Kurze a Vratislava Pasovského jako volná kopie Eiffelovy věže v Paříži. S tímto projektem seznámil Dr.Vilém Kurz v lednu r. 1890 českou veřejnost článkem „Rozhledna na Petříně, obrázek z blízké budoucnosti Prahy“. Práce podle plánů inženýrů Františka Prášila a Julia Součka byly započaty 16. března a dokončeny 20. srpna roku 1891, kdy byla rozhledna slavnostně otevřena. Byly položeny 11 metrů hluboké základy a na nich vystavěna 63,5 metrů vysoká ocelová konstrukce vážící 175 tun. Jádrem konstrukce je osmiboký tubus, v němž je umístěn výtah; okolo něj se vinou dvě točitá schodiště s 299 schody - jedno pro chůzi nahoru, druhé pro chůzi dolů. Celková výše rozhledny je 65,5 m Rozhledna má dvě vyhlídkové plošiny, horní je ve výšce 55 metrů.

5. 7. 1938 vypukl na vrcholu rozhledny požár, jehož příčinou byl zřejmě elektrický zkrat ve výtahové kabině. Evakuováno bylo sto návštěvníků rozhledny. Hašení požáru bylo vzhledem k výšce rozhledny komplikované, ale po půl hodině se hasičům podařilo požár dřevěné konstrukce pod oplechovanou střechou uhasit. Do poloviny srpna 1938 byla rozhledna opravena a zpřístupněna veřejnosti.

Během své návštěvy okupované Prahy (15. až 16. března 1939) vyslovil Adolf Hitler přání, aby byla Petřínská rozhledna zbourána, jelikož údajně kazila výhled z Pražského hradu. Přání ale nebylo nikdy během okupace vyhověno.

1. května 1953 byl na rozhledně uveden do provozu televizní vysílač. Tehdy byl zrušen výtah, aby tubus vyplnily kabely a napáječe. Kabina v prvním patře také začala sloužit spojům, kterým byla celá věž předána. Místo královské koruny byla na vrchol umístěna televizní anténa a později anténní nástavec tubusu. V 60. letech 20. století byly na vrcholu rozhledny umístěny další vysílací antény pro televizní a rozhlasové vysílání. V září 1979 byla rozhledna uzavřena pro veřejnost pro špatný technický stav. Rozhledna byla po nejnutnějších opravách znovu otevřena v květnu 1991, kdy se ke 100. výročí Zemské jubilejní výstavy konala Všeobecná československá výstava. Roku 1992 skončilo vysílání televize, zůstaly pouze rozhlasové vysílače. V roce 1998 převzala správu rozhledny Pražská informační služba a v následujícím roce započala generální rekonstrukce rozhledny. Rozhledna byla znovu otevřena 24. března 2002.

Odstranění televizního vysílače umožnilo uvolnění tubusu výtahu a jeho rekonstrukci. Nový výtah byl uveden do provozu v roce 2001, jeho kapacita je šest osob a je možno ho využívat pouze v doprovodu zaměstnance. Také místo dřívějšího obedněného balkonu ve výšce 20 metrů vznikl ochoz přístupný i turistům na invalidním vozíku. Nově vybudované přízemí obsahuje vstupní halu, bufet a expozici Klubu českých turistů.

V podzemních prostorách rozhledny byla do března roku 2012 umístěna výstava artefaktů spojených s životem Járy Cimrmana. Od dubna roku 2012 do ledna 2013 se ve stejných prostorách nacházela interaktivní výstava Igráčků. Od března 2013 je zde umístěna výstava stavebnice Merkur. V suterénu rozhledny je umístěno také několik panelů mapujících historii Klubu českých turistů a historii rozhledny. Několik historických fotografií rozhledny je k nalezení ve vstupní kruhové hale; na plošině ve dvaceti metrech se nacházejí historické kresby výhledů z rozhledny s popisem.

Od srpna roku 2009 převzala od Pražské informační služby správu Petřínské rozhledny i dalších věží společnost Mark2 Corporation Czech (dříve ABL). Ve správě MC.C byly věže až do 20. ledna 2013, kdy správu převzalo Muzeum hlavního města Prahy.

Rozhled

Kromě rozhledu na panoráma Prahy včetně blízkého Pražského hradu se z rozhledny otevírá za jasného počasí daleký rozhled po Čechách. Na severu lze spatřit Říp a České středohoří, na severovýchodě je vidět masiv Krkonoš. Na jihovýchodě je rozhled poměrně omezený, protože jej uzavírají Brdy.

t:source: http://cs.wikipedia.org/wiki/Petřínská_rozhledna

Zajímavosti poblíž Petřínská rozhledna

  • Zrcadlové bludiště
    90 m od Petřínská rozhledna
  • Kostel svatého Vavřince
    90 m od Petřínská rozhledna
  • kaple Božího hrobu a Kalvárie
    90 m od Petřínská rozhledna
  • Petřínské sady
    140 m od Petřínská rozhledna
  • Stanice MHD Petřín LD
    200 m od Petřínská rozhledna
  • Petřín
    260 m od Petřínská rozhledna
  • Stanice MHD Nebozízek LD
    330 m od Petřínská rozhledna
  • Stanice MHD Nemocnice pod Petřínem
    370 m od Petřínská rozhledna
  • Malostránská kotlina
    400 m od Petřínská rozhledna
  • Nemocnice milosrdných sester svatého Karla Boromejského
    400 m od Petřínská rozhledna
  • Seminářská zahrada
    410 m od Petřínská rozhledna
  • Zahrada Nebozízek
    450 m od Petřínská rozhledna
  • Štefánikova hvězdárna
    460 m od Petřínská rozhledna
  • Stanice MHD Koleje Strahov
    480 m od Petřínská rozhledna
  • Stanice MHD Šporkova
    490 m od Petřínská rozhledna
  • Strahovský klášter
    490 m od Petřínská rozhledna
  • Petřínský
    520 m od Petřínská rozhledna
  • Hladová zeď
    580 m od Petřínská rozhledna
  • Kostelík sv. Michala
    620 m od Petřínská rozhledna
  • Strahovský stadion
    620 m od Petřínská rozhledna

Book & Travel s.r.o.

Varhulíkové 1580/18, Praha 7, 17000

© 2009 - 2026 Book & Travel s.r.o.
Provozovatel webu, společnost `Book & Travel s.r.o.` nenese žádnou odpovědnost za grafiku a fotky vložené ubytovacím zařízením.

nahoru